Lymfatický systém

 
Zväčšiť
 

Bylinná zmes pre lymfatický systém, 1 kg vrecko.

Dostupnosť Skladom
€14    
Kód tovaru 114
Značka Greenhorses
Kategória Byliny pre kone
 

Byliny pre kone pre lymfatický systém sú starostlivo vyberané tak, aby jemne očistili celé telo, najmä lymfu, očistili pečeň a obličky, upravili trávenie a metabolizmus, čím sa výborne naštartoval správny imunitný systém, zmes je vhodná v každom ročnom období, najmä pred zimou, keď kone nechodia toľko ako pasúce sa za trávou, keď nie je čistý lymfatický systém, často dochádza k opuchu zadných nôh, opuch ľavej zadnej nohy je znakom toho, že zmes by mala byť aplikovaná na lymfu. Bylinná zmes na lymfatický systém musí byť čo najskôr, nie je dobré ju odložiť a samozrejme zvýšiť pohyb, zmes nie je vhodná pre tehotné a dojčiace kobyly a kone v športovej sezóne, možné doping!

Dávkovanie: veľký kôň 30-50 g denne, malý kôň 20-30 g denne

Je možné opakovane aplikovať bylinky na lymfy, maximálne 3 až 4 týždne a prestávku 3 týždne, aby sa včas aplikovali na počiatočné problémy.

Príprava: najúčinnejšia je infúzia 12 až 24 hodín v studenej vode, potom ju možno doplniť horúcou vodou a okamžite nakŕmiť, ak sa kôň dusí, musí sa vždy podávať čo najteplejšie, aby sa vdychoval súčasne.

Čo je lymfatický systém?

Lymfa (sap) je žltkastá tekutina niektorých zvierat, vrátane ľudí, ktorá cirkuluje v lymfatickom systéme. Má podobné zloženie ako krvná plazma. Je súčasťou imunitného systému, hrá významnú úlohu v obrane tela proti infekčným a nádorovým ochoreniam. Tiež hrá dôležitú úlohu pri vstrebávaní tukov z potravy v črevnom trakte.

Lymfatická drenáž tkanivovej tekutiny z tkanív tela. Funguje ako obranný mechanizmus tela, ktorý chráni telo pred infekčnými a nádorovými ochoreniami. Filtruje a následne odstraňuje z tela škodlivé látky v lymfatických uzlinách, ktoré sa tvoria počas fungovania organizmu, a tie, ktoré pochádzajú z vonkajšieho prostredia. Umožňuje vstrebávanie a pohyb tukov v tele.

Zloženie: žihľava dvojdomá, túžobník, echinacea, nechtík kvet, púpava list.

Hmotnosť 1 kg